HELYI SZAKASZ
9. Kis tehetségek vetélkedője, 2014.03.21., Balavásári Óvoda, 12 óvodás vett részt, a köreti szakaszra jutottak
- vers: Sánta Erik (Szentdemeter)
- mese: Farkas Ruben-Károly (Egrestő)
- népdal : Fehér Ildikó (Nagykend)
- gyermekdal: Kabai Krisztina (Egrestő)
8. Zrínyi Ilona – Matematikaverseny II. – VIII. osztály, 2014.02.21., Kend, 50 tanuló vett részt,
- Koncz Benjámin-Attila (II. osztály – I.hely)
7. Mikes Kelemen olimpiász V. - VIII. osztály, 2014.02.21, Kend, 8 tanuló vett részt, továbbjutók:
- Bartus Diána, Koncz Gabriella (VIII. osztály)
- Istvánfi Dániel, Szabó Damján (V. osztály)
- Farcas Júlia (VII. osztály)
6. Simonyi Zsigmond helyesírásiverseny V. – VIII. osztály, 2014.02.19, Kend, 8 tanuló vett részt, továbbjutók:
- Szabó Damján (V. osztály)
- Bartus Diána (VIII. osztály)
5. Csillagszerző Matematikaverseny V. – VIII. osztály, Kend, 4 tanuló vett részt, továbbjutók:
- Bakó Beáta (VII. osztály)
- Sagyebó István (VIII. osztály)
4. Noi și Eminescu I. – VIII. osztály 2014.01.13., Balavásár, 12 tanuló vett részt, továbbjutók:
- Menyhárt Eszter (III. osztály)
- Baranka Mândra (IV. osztály)
3. Nagyapó mesefája II. osztály, 2013.12.16. – Kend, 20 tanuló vett részt, díjazottak:
- Kolcsár Johanna-Kinga (I)
- Vas-Imre Ágoston (II)
- Barabás Alexandra (III)
2013.12.12. – Balavásár, 4 tanuló vett részt, díjazottak:
- Hotos-Biró Eduárd Kristof
- Kis Andrea Zsuzsanna
- Simon Vivien Tamara
2. Poveștile Cangurului clasele V- VIII, 2013.11.22., Balavásár, 17 tanuló vet részt, továbbjutók:
- Pop Florin Marcel (VII. osztály)
- Földvári Dávid (V. osztály), Dénes Magor-Csaba (VI. osztály)
1. Ügyességi bicikliverseny I. – VIII. osztály, 2013.10.25, Kend, 50 tanuló vett részt, nyertesek:
- F. Henrik (II. osztály)
- V. Robert (V. osztály)
KÖRZETI SZAKASZ
11. Maros megyei falvak matematika tantárgyversenye, IV. – VIII. osztály,2014.02.21., 20 tanuló vett részt,megyeire jutottak:
- Máté Boróka (IV. osztály, Kend)
- Koncz András (VI. osztály, Kend)
- Sagyebó István (VIII. osztály, Kend)
- Sütő Jolán Karola (IV. osztály, Kend)
- Simon Maria-Larisa (VI. osztály, Balavásár)
- Molnár Nikita-Renáta(VI. osztály, Balavásár)
- Kállai Abigél (V. osztály, Balavásár)
- Kutasi Dávid, (VI. osztály, Kend)
10. Nagyapó mesefája II. osztály, 2014.02.15. – Ákosfalva, 3 tanuló vett részt,dicséret:
- Barabás Alexandra – Kend
9. Földrajz olimpiász, V.- VIII. osztály, 2014.02.15, Erdőszentgyörgy, 10 tanuló vett részt, továbbjutók:
- Magyarosi Péter, Kállai Abigél, Dénes Magor-Csaba, Szalma Krisztina-Renáta – Balavásár
8. Labdarugó bajnokság, 2014.01.25, Ákosfalva
- balavásári csapat II.hely
7. Magyar tantárgyverseny, V.- VIII. osztály, 2014.01.25, Erdőszentgyörgy, 15 tanuló vett részt, megyeire jutottak:
- Magyarosi Péter, Földvári Dávid, Dénes Magor-Csaba, Portik Ráhel, Szalma Krisztina-Renáta – Balavásár
6. Noi și Eminescu I. – VIII. osztály 2014.01.16, Erdőszentgyörgy, 5 tanuló vett részt
5. Anyanyelvi vetélkedő, IV. osztály, 2013.12.14, Marosvásárhely, 6 tanuló vett részt
- Máté Boróka, Máté Kristóf, Sütő Jolán Karola – Nyelvőrök díj - Kend
4. Sakk bajnokság, 2013.12.13, Ákosfalva
- Sagyebó István IV. hely – Kend
3. Asztalitenisz bajnokság, 2013.12.11, Ákosfalva
- Kutasi Dávid I.hely – Kend
2. Labdarúgó bajnokság, II.- IV. osztály, 2013.10.30, Ákosfalva
- kendi csapat II. hely
- balavásári csapat III. hely
1. Labdarúgó bajnokság, V.- VIII. osztály, 2013.10.23, Balavásár
- balavásári csapat I. hely
- kendi csapat IV. hely
MEGYEI SZAKASZ
8.Népi gyermekjátékok fesztivál,kendi I.osztály, 2014.04.11.,Karácsonfalva
7. Zrínyi Ilona – Matematikaverseny II. – VIII. osztály, 2014.03.20, Marosvásárhely
- Koncz Benjámin-Attila (II. osztály – VII.hely)
6. Csillagszerző Matematikaverseny V. – VIII. osztály, 2014.03.18, Marosvásárhely
- Bakó Beáta (VII. osztály)
- Sagyebó István (VIII. osztály) – III. Hely
5. Földrajz tantárgyverseny, V.- VIII. osztály, 2014.03.15, Marosvásárhely, 1 tanuló
- Szalma Krisztina-Renáta – Balavásár : elmélet - IV. hely
gyakorlat – VI. hely
4. Simonyi Zsigmond helyesírásiverseny V. – VIII. osztály, 2014.03.01, Marosvásárhely, 2 tanuló
- Szabó Damján (V. osztály) 75 pont - Kend
- Bartus Diána (VIII. osztály) 75 pont – Kend
3. Mikes Kelemen tantárgyverseny V. - VIII. osztály, 2014.02.22, Marosvásárhely, 5 tanuló
- Bartus Diána, (VIII. osztály), 8,60 - Kend
- Koncz Gabriella (VIII. osztály), 9,05 - Kend
- Istvánfi Dániel, (V. osztály), 7,20 - Kend
- Szabó Damján (V. osztály), 8,40 - Kend
- Farcas Júlia (VII. osztály), 8,00 – Kend
2. Asztalitenisz bajnokság, 2014.01.18, Marosludas
- Kutasi Dávid VIII.hely – Kend
1. Reformáció vetélkedő, 2013.10.26, Segesvár, 3 tanuló vett részt
- Demeter Aliz (VII. osztály)
- Farcas Júlia (VII. osztály)
- Nagy Krisztián (VII. osztály)
A pedagógusoktól kapott jelentések alapján összeállította Máté Erna tanítónő, a Versenyekért és vetélkedőkért felelős bizottság elnöke.
A jelentés csak azokat az eredményeket tartalmazza, amelyeket a felkészítő tanárok eljuttattak a bizottsághoz !